הדברת נמלים

הדברת נמלים

הדברת נמלים

נמלים הן חיות קטנות מאד, אשר נוטות לחדור לבתים פרטיים בקלות רבה. בשל גודלן הקטן, הן יכולות להיכנס גם מבעד לסדקים קטנים ביותר, והן גורמות לעוגמת נפש רבה לבני הבית. הנמלים קטנות, ולרוב לא מזיקות, אולם לא נעים למצוא אותן מטיילות, לבד או בנחיל, ברחבי הבית. נעים עוד פחות לגלות כלי אוכל מלאים בנמלים. הנמלים אוהבות מתיקות, ולכן הן נוטות להתקרב למאכלים כמו סוכר, דבש, משקאות מתוקים וכדומה. נמלים בבית אינן תופעה נעימה. אם ישנם ילדים קטנים בבית, ישנו גם סיכוי גדול מאד שהם יאכלו את הנמלים, מה שמהווה מטרד לא קטן ולפעמים אף סכנה בריאותית. לכן, מומלץ לבצע הדברת נמלים ע"י מדביר מנוסה ומוסמך.

ריסוס נגד נמלים – שיטות ביתיות וטבעיות 

ישנן מספר שיטות טבעיות, בהן ניתן להשתמש בבית להדברה או הרחקה של הנמלים. נמלים נרתעות מריחות של צמחים כמו קינמון, ציפורן, עלי דפנה וכדומה. לכן, ניתן לפזר צמחים אלו באזורים שמהם מגיעות הנמלים, מה שעשוי להרחיק את הנמלים מהמקום ולא לאפשר להן כניסה לבית. בנוסף, ניתן גם להשתמש בחומרי הדברה ירוקה פשוטים להדברת נמלים, הנמכרים בחנויות השונות. יש להקפיד לקנות חומר המיועד להדברת נמלים, משום שהחומרים האחרים אינם משפיעים כלל על הנמלים. חומרים אלו פשוטים מאד לשימוש, אך יש להיזהר מאד בשימוש בהם, מכיוון שהם עלולים לגרום נזק גם לבעלי חיים אחרים, ואפילו לבני אדם. אסור לרסס את החומרים הללו בקרבת מזון, ויש להיזהר מלנשום את האדים היוצאים מהם.

הדברת נמלים מקצועית לבית

כאשר ישנה כמות גדולה של נמלים, או כאשר הנמלים חוזרות שוב ושוב, או כאשר קשה לראות מהיכן הן מגיעות, ניתן להזמין הדברת נמלים מקצועית. מדביר מקצועי יוכל לזהות את המקום שממנו מגיעות הנמלים, ולהדביר אותם בעזרת חומרים מרוכזים, אשר משפיעים לטווח ארוך יותר מאשר החומרים הביתיים. מדביר מקצועי נותן גם הוראות בטיחות המתאימות לסוג ההדברה שהוא מבצע. לרוב, יש לצאת מן הבית בזמן ההדברה, ולהישאר מחוצה לו במשך כשעה עד מספר שעות. לאחר החזרה הביתה, מומלץ לאוורר היטב את הבית, כדי שהאדים הרעילים לא יזיקו לבני הבית, גם במקרה של הדברת נמלים הוראות בטיחות אלה מתקיימות.

הדברת נמלים
4.88 (97.5%) 8 votes