הדברת צרעות

הדברת צרעות – מידע כללי על צרעות

צרעות מזכירות את הדבורים בכמה אופנים. בין השאר, הדבורים והצרעות חולקות את אותו סוג ארגון. כך, בדומה לדבורים גם הצרעות חיות סביב מלכה אחת ובקבוצה שמשתכנת ביחד בתוך קן צרעות. בארץ ישנם שני סוגים נפוצים של צרעות. בדרך כלל, היות ומדובר בחיות ששוכנות בקן יחד, אם יש צרעה אחת כנראה שיש קן עם צרעות רבות. אם באזור המגורים שלכם, בגן השעשועים או בכל מקום אחר שבו זיהיתם קן צרעות, כדאי לפעול במהירות ולהזמין שירותים של הדברת צרעותהדברה נגד צרעות עצמאית עשויה להיות מסכנת חיים ואף לא יעילה, על כך יפורט בהמשך.

הדברת צרעות             קן צרעות              צרעה מזרחית לאחר הדברה

האם צרעות מסכנות אותנו ?

אנשים רבים מוטרדים בנושא סכנת חיים בעקבות עקיצה של צרעות. באופן כללי, הדברת צרעות בדרך כלל מוזמנת כאשר אנשים מגלים קן צרעות ונבהלים בלי ידע מקדים בנושא לעומת מקרים בהם אנשים מזמינים הדברת צרעות כאשר יש חשד לקן צרעות קיים וכן ידע על הסכנה הצפויה. חשוב לדעת שבמקרים רבים, עקיצה אחת ויחידה של צרעה עשויה לגרום לחוסר נעימות אך לא לסכנת חיים ממשית. במקרים בהם ישנה אלרגיה לעקיצה של צרעות – העקיצה אכן יכולה לסכן חיים. כאן המקום להזכיר שלולא נעקצתם על ידי צרעות, לא תדעו האם אתם אלרגיים או לא. כמו כן, חשוב לדעת שהצטברות של עקיצות צרעה רבות, מה שעשוי לקרות אם הצרעות חשות איום על המלכה, בהחלט נחשב למצב מסכן חיים ולכן בהחלט לא מומלץ לנסות לבצע הדברת צרעות באופן עצמאי אלא על ידי מדביר מקצועי שמכיר היטב את העבודה.

צרעת הפלך            הדברת צרעות              צרעות בכיס של החלון מוטלות על המסילה לאחר ביצוע הדברה

מדוע אסור להדביר קן צרעות באופן עצמאי ?

צרעות תוקפות אם הן חשות איום כלפיהן ובעיקר כלפי המלכה של הקן. אם תנסו לפלוש לקן על מנת לבצע הדברה, אתם מעמידים את עצמכם בסכנת חיים של ממש. כפי שהוזכר, מתקפת צרעות ואיתה העקיצות הרבות, עשויה להיות בהחלט מתקפה מסכנת חיים ולכן, אל תנסו להיות גיבורים והזמינו שירותי הדברת צרעות מקצועיים.

הדברת צרעות          ריסוס נגד צרעות מזרחיות                הדברת צרעות

איך מבצעים הדברת צרעות ?

מדביר מומחה יבחר בדרך הנוחה לצורך ההדברה. ישנן שיטות שונות – הדברה באמצעות איבוק חומר מיוחד שפועל במהירות וביעילות נגד צרעות, הדברת צרעות באמצעות ריסוס הקן, הריסוס נעשה על ידי חומרים בטוחים בלבד. החדרת חומר דביק שמוביל למצב בו הכנפיים של הצרעות נסגרות והן לא יכולות להמשיך לתפקד ולבסוף יש שיטה של הצבת פיתיונות שתוביל להרג המלכה האם על ידי פירוק של הפיתיון.

קן של צרעה טייחת         קן צרעות בבית                קן צרעות בבית

הדברת צרעות מחיר

מחיר להדברת קן צרעות בודד בדרך כלל ינוע בין 280-380 ש"ח

*מחיר של הדברת צרעות או הדברת דבורים עלול להישתנות ממקרה למקרה.

 

 

 

הדברת צרעות
4.9 (98.79%) 33 votes